Doğum ile Başlayan

İzmir'de doğduğumu hatırlıyorum. Uzun koridoru olan, bahçesi olan bir ev. Bahçe dediğime de bakmayın sevinç ailesinin sade bir evi. Bir süre sonra İzmir'in ilçesi Bergama'ya geliyoruz ailecek. 

Sokaktayım, büyük bir kamyon ile kum taşıyorum. Zübeyde Hanım ilk okuluna gidiyorum, İrem'de aynı okulda. Okulun arkasındaki kömür yığınlarıyla oynuyoruz. Hormonlar gelişiyor, orta iki de cinsiyetlerden gelen enerjiler hissedebilir halde. Yaramazlık başlıyor, kavgalar da var. 

Lise Bergama'da devam ediyor, işler biraz daha karışıyor. Özge'de aynı lisede. Dikkat içeriye doğru dönerken görünen ve görünmeyen arasındaki merak giderek artıyor. Yazı hayatıma giriyor ikibinin başındayız.

 

Üniversite giriyor devreye, iki bin üç. Ege'nin içindeki devlet yurdunda kalıyorum. Daha on yedi olduğum için velimin imzasıyla yurda kayıt oluyorum. Depozito ne kadar pahalı. Sakallar uzun olduğu için üst ranzaya geçiyorum, yanımda bir çuval kitap. Yurdun yemek yardım fişi en büyük zenginliklerimden, kırmızı kitaplar okuyorum arada. Yurtlar karışık, Avni Onur kendi içinde yazmaya izlemeye devam ediyor. 

İki bin beş, koza çatlıyor. Biriken sular tarlaları sulamaya başlıyor, bazı ekinler su altında kalmış. Üzerine yeterince önem verilmemiş ikinci çakra bünyeyi çalıştırıyor. 

İki bin on, yedi sene sonra yüksek öğrenim DEÜ'den mezun verir. Askerlik başlar, dağlar vardır ekranda. Yine bir çuval kitap, fantastik edebiyat üçünü gözün yardımına koşar anları manipüle etmek için. Ne koşu ama! Belki beş sene koşmuşumdur alaca karanlıkta ardından. 

Zor yirmi yedi ve yirmi dokuz. Büyük karşılaşma. Ay'ın ve diğer gezegenlerin keşfi. Mars ve Venüs enerjileri ile yaşama. Bir bulutta iki gemi, boğanın boynuzlarından tutmaya zorlandığım anlar. Kutsal olanın toprağa ve oradan da dişinin rahmine gittiği zamanlar. 

İstanbul, uzak şehir. Karşılaşmaların hakkını veriyoruz, İzmir'den bir bavul ile geldim. Kadıköy, oda kiralandı, evde farklı milletten insanlar var. Bu iyi, bir egeli var. Bir çuval kitap yok artık hayat var, hayatın çuvalından okuyorum. 

Aşk hala devam ediyor, bir rüya kalk karşıya git.

 

Bilyay ve MTİAD ile tanışıyorum. Kadim Bilgelik, Gurdjieff, dördüncü yol ve ezoterizm ile ilk karşılaşma anı, dersteyim ve hayatım boyunca merak ettiğim şeyler burada konuşuluyor. Kazana düştüğüm anlar. O zamandan beri Hocam olan Ahmet Cemal ile karşılaşıyorum, sorularım var! Dersin sonuna kadar bekliyorum, herkes çıkıyor, sınıf toplanıyor, mutfak toplanıyor, Hoca odasına gidip paltosunu alıyor ben kapıdayım, tam soracakken buralardayız görüşürüz diyor ve yolu tekrar bulduk. 

Oradan ayrılan ekiple Yüksek Şuur Bilimleri Derneğini kuruyoruz ve halen çalışmalar devam ediyor. Öğretiyi toprağa indirmek ve yapanlardan olmak için bu yazın başında kurduğumuz Sürdürülebilir Gelecek Ekolojik Yaşam ve Eko Turizm Geliştirme Kooperatifinde Doğa ile çalışmalara devam ediyoruz. 

Yüksek Lisanslık bir zaman aralığında YYÜ mezun veriyor. Taşıdığı bedenin Yoga ve Tai Chi'ye yatkın olması onu Wudan Beş Hayvan ve Yang 24 Forma taşıyor. Hatha ve kundalini ateşi olması gereken yere koyuyor?


Ellerin şifası Yumeiho Therapi ile karşılaşıyor. 

Yol devam ediyor.

İş Hayatı

Yaklaşık sekiz senedir iş güvenliği ve sağlığı alanında çalışıyorum. Son işim tesis yönetiminde.

Kurumsal hayatın sonlarına doğru geldiğimizi de ayrıca söylemek gerekiyor.