Doğum ile Başlayan

İzmir'de doğduğumu hatırlıyorum. Uzun koridoru, bahçesi olan bir ev. Bahçe dediğime de bakmayın Sevinç ailesinin sade bir evi. Bir süre sonra İzmir'in ilçesi Bergama'ya geliyoruz ailecek. 

Sokaktayım, kamyon ile kum taşıyorum. Zübeyde Hanım ilk okuluna gidiyorum. Orta birde karşılaşmalar başlıyor ve o an korku olarak değerlendirilen izlenimler uzun bir süre bana eşlik ediyor. 

Lise Bergama'da devam ediyor, işler biraz daha karışıyor.  Dikkat içeriye doğru dönerken görünen ve görünmeyen arasındaki merak giderek artıyor. Yazı hayatıma giriyor iki binin başındayız. Orta okuldaki karşılaşmalar biraz daha ahenkli hale gelmiş gözüküyor.

 

Üniversite giriyor devreye, iki bin üç. Ege'nin içindeki devlet yurdunda kalıyorum. Yurt depozitosu bu kadar pahalı mıydı? Sakallar uzun olduğu için üst ranzaya geçiyorum, yanımda bir çuval kitap. Yurdun yemek fişi en büyük zenginliklerimden, kırmızı kitaplar okuyorum arada. Yurtlar karışık, Avni Onur kendi içinde yazmaya izlemeye devam ediyor. 

İki bin beş, koza çatlıyor. Biriken sular tarlaları sulamaya başlıyor, bazı ekinler su altında kalmış. Üzerine yeterince önem verilmemiş ikinci çakra bünyeyi çalıştırıyor. 

İki bin on, yedi sene sonra DEÜ'den mezun verir. Askerlik başlar, dağlar vardır ekranda. Yine bir çuval kitap, fantastik edebiyat üçünü gözün yardımına koşar anları manipüle etmek için. Ne koşu ama! İkinci ve dördüncü genellikle bakım gerektirir.

Zor yirmi yedi ve yirmi dokuz. Büyük karşılaşma. Ay'ın ve diğer gezegenlerin keşfi. Mars ve Venüs enerjileri ile yaşama. Bir bulutta iki gemi, boğanın boynuzlarından tutmaya zorlandığım anlar. Kutsal olanın toprağa ve oradan da dişinin rahmine gittiği zamanlar. 

İstanbul, uzak şehir. Karşılaşmaların hakkını veriyoruz, İzmir'den bir bavul buradayım. Kadıköy, oda kiralandı, evde farklı milletten insanlar var. Bu iyi, bir egeli var. Bir çuval kitap yok artık hayat var, hayatın çuvalından okuyorum. 

Aşk hala devam ediyor. Gece bir rüya "kalk karşıya git."

 

BİLYAY ve MTİAD ile tanışıyorum. Kadim Bilgelik, neo-spiritüalizm, Gurdjieff, dördüncü yol ve ezoterizm ile sistemli, grup çalışması olarak ilk karşılaşma anı, dersteyim ve hayatım boyunca merak ettiğim şeyler burada konuşuluyor. Kazana düştüğüm anlar. O zamandan beri çalıştığım grup ile karşılaşıyorum, sorularım var! Dersin sonuna kadar bekliyorum, herkes çıkıyor, sınıf toplanıyor, mutfak toplanıyor, Hoca odasına gidip paltosunu alıyor ben kapıdayım, tam soracakken buralardayız görüşürüz diyor ve yolu tekrar buluyoruz.

Oradan ayrılan ekiple Yüksek Şuur Bilimleri Derneğini kuruyoruz ve halen çalışmalar devam ediyor. Öğretiyi toprakla buluşturmak için iki bin on dokuz da Lacivert Köyü kuruyoruz, doğa ile çalışmalara devam ediyoruz. 

Yüksek Lisanslık bir zaman aralığında YYÜ mezun veriyor.

 

Hacı adayı yoluna devam ediyor. Karşılaşmalar büyüyor, kavuşmalar artıyor. Üçünü Ray, ana dağıtımını Doğa'nın özlerinden yapmaya devam ediyor. Işığın Mücevherleri parlıyor ve ses yayılmaya devam ediyor.