Elektrik ve Manyetik  Kanunları Üzerine 

Değerli arayıcılar. 

Aradığımız şey nedir? Durun ve bunun üzerine meditasyon yapın. Sakın acele etmeyin, bulmaya da çalışmayın ancak tembellik de etmeyin. Tekrar etmek bazı yasaların çalışmasını sağlar. İnsanlık üzerinde çalışan enerjiler, döngülerle ifade olunur. Astroloji bunun harika örneğidir. 3-5-7-9-12-21-33 böyle gider. Dünya güneşin etrafını şu kadar tekrarla döner, Venüs şu kadar tekrarla bir şeyler yapar. İnsan şu kadar sürede doğar, belli süreler döngüler vardır. Rastgele değildir, düzeni vardır. Bu inisiyeler, adaylar için bir işaret değil midir? 

Kendi üzerinde çalışmak, disiplinli olmak belli koşullarda tekrar edebilen olmak bizi de daha yüksek döngülerin bir parçası yapar, onlarla bir oluruz. Hayatta yatay döngülerden çıkıp daha büyük enerjilerin döngülerin içine girmek istemiyor muyuz? Döngülere, planlar, akışlar, komiteler, organizasyonlar, organizmalar, her şey diye bilirsiniz. Her hakülarda bir şeylerin parçayız. Bu kısım tembellik edilmemesi gerektiği içindi.

 

Buna 1 dersek, 0 nerede o zaman değerli arayıcılar? 0, inisiyenin/arayıcının kendi hayatı içinde saklı. Reçetemiz yok, değer farkları var, fikirler var. Eğer reçete varsa realiteyi kristalleştirip, dinleştirebiliriz. Şöyle bir açıklama da gerekir, Omraam üstat modern dindarlıktan bahseder, bu bir hareketin kristalize olması değil aynı harekete her gün farklı bir duygu ve düşünce katmak gibi bir şeydir. Her gün farklı dua etmek gibi. Günlük ekmek gibi, yukarıya bayat ekmek getiremeyiz değil mi? Tapınaklara taze meyveler gelir. Taze ne demektir ? Yeni izlenimler. Sabah kalktın dünün düşünceleri varsa? O zaman inisiye nasıl taze düşünce üreteceğini de bilmelidir? Bu çok ciddi bir uğraş ve hedeftir. 

 

Yeni düşünceler ile aynıymış gibi gözüken hareketleri yapsanız bile bir ışık yakalayabilirsiniz. Ancak dışarıdan bakan biri sizin aynı hareketleri yaptığınızı düşünebilir, inisiyenin içsel gözünde ne gördüğü önemlidir. O zaman reçete kristalleşmez zaten kristalleşse de hız düşmüş olur. Bir süre sonra konu hız olur. Çünkü her varlık bir gün Buda olacaktır. Birisi iki yılda, birisi 1.5 milyon yılda. Tek "sorun" hız. 

 

Burada kendi 0'ınızı nasıl oluşturacağınız çok önemli çünkü karma yaratabilirsiniz. Acele etmeyeceksiniz ve her gün değişik olacak. Her gün yeni olacak, sakin olacaksınız. Bedenler dengede ve ahenkli olacak. Bağlantı yerinde olacak. Başka bir sayfa açmanın vakti geldi. Orada inisiyenin yapması (?) gerekenleri konuşuruz.  

Bu sayfada elektrik ve manyetik güçlere bakacağız. İlk önce şu video biraz demlensin bizde. 

Image by Markus Winkler
Image by Markus Winkler