Akışta Gelen Günlük Çalışmalar

Dharma öğretisini bilenler, salın üstünde durmuşçasına, bütün niteliklerden sakınmalıdırlar ve tabii bütün niteliksizliklerden de.

 

Anagram Numeroloji Alfabe ve Geometri Üzerine

Dört element ve beş element. Dört kanunu ve beş kanunu. 

Earth

Water

Air

Fire

E

W

A

Iron 

Paralyze

Paralysis

Para(?)

Pantheistic*

MoonDay

SunDay

Day

Week

Month

Year

Fusion

ConFusion

RE - ACT ION 

RES PONSE 

RE PLY 

Quest 

Quest ION 

S AVE 

AVE 

Video

Vision 

Knowledge

Understanding

Wisdom

Consummation, tamamına erdirme, mükemmellik.

inter play

inter action  ikiside etkişileşim, birbirini etkileme olarak çeviriliyor. 

Fun ction / Funda mental bunlara da bakalım. 

Desicion - Discipline - Disciple 

D ile başlması ilginç.Neden ilginç acaba? D harfi dört. Dört, 1,2 ve 3. Bir ve üç aynı. O zaman yine dualiteye geliyoruz. Bir daire içinde 1-2-3, ki bunlarda 1, diğer dairede 4. 

Karar, disiplin ve inisiye. Üç tane D var ve en son da inisiye. Disciple, tam olarak inisiye anlamına geliyor mu emin değilim, çünkü initiate kullanılıyor. Hiyerarşinin çiziminde de disciple, initiate'in altında bir yerde. İnisiye olmak için karar verip, disiplinle uygulamak gerekiyor o zaman? Disiplin kısmında manyakça şeyler olabiliyor. Bir lokma bir hırka gibi, fakirlik gibi realitelerden, giyip giyip kusma ve tekrar yeme hazların abartıldığı alanlar. Ancak, hazlara yıkım gelmiş fakirliğe değil. Burada da bir detay var. 

O zaman haz sıkıntılı. Bir bakıma öyle çünkü aşağı seviye işin içine giriyor. Sayısal değerlerine bakalım.

Desicion 45193965 43 7

Discipline 4913973955 55 10

Disciple 49139735 41 5

7, 10 ve 5 hepsi de güzel rakamlar. Değişik bir şey oldu. Üç tane D. Buna bakalım. I S P otaklaşmış. I zaten güneş seviyesiyle ilgil?

ION - A ION. Tamam şöyle gidelim, ION varsa zaman vardır diyebiliriz. Eon, zaten zaman ile ilgili A-ION yine zaman. I çizgisel bir ifade, birinci ilke, dikey, yukarısı, Alef, A. Sonra gelen harf O, O harfi gezegensel bir harf. Burasıyla ilgili, burada olan işler. N, sıcaklık gibi, hareket gibi. O zaman, gezegenden daha yukarıda olan bir şey? Güneş gibi? ve dünya gibi bir gezegen ve ateş, hareket. 

Quest ION = soru demek, question, ancak bunun arkasında bir zaman birikmesi var. ION atıldığında Quest kalıyor. Quest, görev, yapılacak iş gibi. O zaman sorularınız demek sizin görevleriniz demek. Mesela öyle bir soru sorarsın ki seni bir yolculuğa çıkarır. Bir hafta çadırla Ani Harabelerinde araştırma yaparsın, kamp atarsın. Soru-Görev. 

İlgin. ACaba soruların yüksek kaynağını gözlesek başka nasıl bir iletişimimiz olurdu. İnsan, astralin ve mentalin içinde birçok duygu/düşünce formu tarafındna neredeyse sarılmış gibi. Aklımıza birden düşünceler geliyor, hepsi ilham değil tabiki. O zaman, arayıcı, kendi sorularını sormalı. Yüksek sorularını sormalı ve an'ın sorusunu sormalı. An'ın ihtiyacı nedir? Bu soru çoğunlukla çalışır. Kilidi çözer. Bugün konuştuğumuz Omraam' üstadın videolarındaki gibi gözlem maddesi biriktirir. 

Bir başlık daha var.

inspiration. Güzel bir şey bulduk arkadaşlar. Açalım biraz, IN SPRI A T ION. Çok kabaca yatmadan gelenleri yazalım. Spirit, içindeki zamanlar.  Bu arada inspiration, ilham demek. İlhamın geldiği yele ilgili fikir verebilir? in spirit A O N, A 

V görselle ilgili bir şey. Video, Vizyon, görsel, görselleştirme. Türkçe'ye de aynı şekilde geçiyor, vizyon. Vision, V yukarıdan gelen iki tesirin bir yerde birleşmesi. Y harfinden farkı ne? Y'nin üzerinde bir V var, ancak altta uzun bir çizgi daha? V ve Y iki ve üç. Burada ikinin daha büyük olduğunu da görüyoruz. Y, bir kuvvet daha girdiği için göreceli olarak daha küçük gözüküyor ancak Y'nin toprakla olan bağlantısı daha güçlü. 

Knowledge, Understanding ve Wisdom. Burada bir üçgen var. A B C. 

Knowledge, C, İnsanlık Ailesii olarak bizler B, Hiyerarşi, Bilgelik olarak C. O zaman, A geliyor, B işliyor, eğer işleyebilirse C elde ediliyor. Şunu biliyoruz ki A+B bilgelik getirmiyor. Çünkü, B', etrafını ve kendini nasıl gözleyeceğini bilmediği için, aldığı A onu C'ye götürmüyor ya da C oluştrmuyor?

Bu P harfi benim yakamı bırakmıyor arkadaşlar. Ne garip, hemen hemen her gün P, Public ve People gibi çoğul kavramlar geliyor. P harfini biraz araştıralım, kısa bir baktım ki Pi çıktı. Yunancadaki Pi harfine karşılık geliyormuş.  Bir dakika bu bilgiyi bekliyorum. Acaba neden gelen tesir merkezlerde P olarak çözünüyor? Code ve Decode gibi. İlginç, sanırım dönüp komplekse bir şeyler yüklemem gerek. 

Sol-

Sun

Sol-D-ier

Mavi ve kırmızı. Dört yöne ve on yöne. 

Sefer HaYetzirah mı çalışsak acaba? Daha var değil mi ona. 

Atamız, İbrahim Peygambere de selamlar olsun buradan. Bize, araştıracağımız birçok gizem bıraktığı için ellerinden öperiz. 

Günün Soruları? Cevap gelirse yazın lütfen

Neden ruhlar ya da monad'lar hep birlikte atlamıyorlar evrim zincirlerine? Burada ruh/monad aynı şey değil biliyorum, ancak soru geneli de kapsasın diye böyle seçtim.

Bir krallığın mükemmelleşmesi için gerekli olan hedefler nerededir? Bunlar insan enkarnesi için ulaşılabilir midir? 

İnsan aurası gözlenirken, sezgi kanallarındaki hakim element hangisidir? 

Yaptığımızdan fazlasını kurtara bilmek için, bir yerde cahilliğimizden gelen karmaları ve daha fazlasını temizlemek için bildiğimiz yöntemlerin dışında başka neler olabilir? ( Başkasına yardım etmek, kendi üzerinde çalışmak, yüksek ahlak değerlerini taşımak gibi, bildiğimiz varsayılan şeyler.)

Gezegenleri anlamak için neleri kullanabiliriz? Meditasyon, kitap okumak, belgesel izlemek gibi şeylerin dışında? Bu aslında insanın algılarına yönelik bir soru. 

 

 

 

 

Zaman içinde? Neden zamanı tanımlıyoruz acaba. İnsan olmaya alışkınız ya da dünya insanı olmaya diyelim. Başka gezgenlerdekiler de insan olabilir. Kadim bilgeliği çalışırken hiç anlamadığımız, az anladığımız ve alanlarımıza inmeyenleri buraya yazalım. Belki kuşlar bize fısıldar ya da astral beden bam! Diye çıkar alır gelir bilgiyi? Neden olmasın sınırlamak istemiyorum kompleksimizi. İlk kavram geliyor.

 

Manasputra

Manasputra, tam anlamıyla "zihin doğumlu oğul" veya "zihin oğul" anlamına gelen Sanskritçe bir terimdir. Hinduizm'de tanrı Brahma aklından 16 oğul ve 1 kız yarattı, bu rishiler veya bilgeler prajapati olarak da biliniyordu.

Şuur alanlarımıza İnememiş Kadim Bilgelik