Akışta Gelen Günlük Çalışmalar

Dharma öğretisini bilenler, salın üstünde durmuşçasına, bütün niteliklerden sakınmalıdırlar ve tabii bütün niteliksizliklerden de.

 

Anagram Numeroloji Alfabe ve Geometri Üzerine

Dört element ve beş element. Dört kanunu ve beş kanunu. 

Earth

Water

Air

Fire

E

W

A

Iron 

Paralyze

Paralysis

Para(?)

Pantheistic*

MoonDay

SunDay

Day

Week

Month

Year

Fusion

ConFusion

RE - ACT ION 

RES PONSE 

RE PLY 

Quest 

Quest ION 

S AVE 

AVE 

Video

Vision 

Knowledge

Understanding

Wisdom

İlginç bir şey oldu şimdi. Earth. H eklersek, H insan seviyesi, Human, insan ile ilgili. Dengedeki insan. Değil mi? Dengedeki insan. İki çizgi var. Sol ve sağ. H Earth ne oldu? Hearth. 

Hearth'ın çevirisine baktığınızda Aile Ocağı geliyor. Ne ilginç bir şey. Değişik bir oktav kendini açtı. Bakalım, zekalar görünmek istiyor? Görünsünler. Başlarımızın üzerine. Gelecek dönem zaten onlar öğretecek bize. Şu anda daha ileride koşanlar aracılığıyla topraklanıyorlar ancak ilerde buna gerek kalmayacak. Çünkü bilgi onlarda arkadaşlar. Bizde sevgi var, bilgelik/wisdom, geliştirmeye çalışıyoruz. Şu wizdom'a da bakalım. 

Hearth, yani toprak elementi insan ile birleştiğinde ya da insan toprak elementini böyle taşıyor. Aile ocağı, en küçük plan, aile planı, bir iş yapmaya geldiğimiz en küçük kardeşlerimiz. Birbirimize söz verdiğimiz en küçük ortak titreşen grup ortaya çıkıyor yani. 

Hearth, kalp içinde ateşi barındırıyor. Ruhun oturduğu yer. Ancak ruhu yine kendini kanda eritiyor. O zaman kalp bütün vücuda ruh pompalıyor. İnanç pompalıyor. Bu şu demek olabilir, kalp kan yoluyla sürekli hatırlatıcı yolluyor. Hatırlatıcı demek formu bir arada tutan demek. Neden formumuz bir arada? Kim ona bir arada durun diyor? Bir fikir için bir aradalar. 

Hapishanelerde neden demir var? Soruyu aşağıya yazıyorum.

Kalp, hearth içinde A ateş, E su, R tekrar var. O zaman kalp, toprağı, suyu, ateşi ve havayı da kullanıyor. İlginç. Sayısal değeri nedir acaba? 

 

Bu kapsülün içine giren tesirleri yazın. Sonuçta bu kelimeye bağlı elektrikler var? 

Hearth

151928 26 8 . Sekiz, H yine H. ilginç oldu bu akış.

 

Peki yükseltelim, içine ne koymamız gerekli? Moon ay seviyesi olmaz, orada düşük işler var. H96, gezegen seviyesi? Beden zaten otomatik yapıyor o işi. Güneş koyalım, sıcaklık tesir altın, sarı. Kalbin içine nasıl altın koyarız?

 

Hearth + Gold = 26+20=46=10 tam.

 

Bir deste bitti. Tamlık var burada. Kalp ve altın. 

Fusion ve ConFusion 

Seen, Seeing ve Seer.

Seer, seer through the seeker. Buna seeing diye biliriz. Aktif, pasif ve nötr. Bu üçgendeki fonksiyonumuz nedir? Buradaki konu zihnin sakinleştirilmesi. Sessizleşmesi her yönden gelen ışığı yansıtması. Kafanızın içinde elmas olması. Tertemiz, net, parlak,sade ve harika. Dizilimi, yapısı, köşeleri. 

Zihinde böyle olmalı diyor üstat. Zihin, mikroskop gibidir. Onun aracılığıyla görür. Görüntüleme cihazı, görmek isteyen ve gören.

S, bir bütünün yarısı gibi. 8 rakamına benziyor. 8 rakamı ilk olarak H harfine denk geliyor. O zaman H, Human, dengedeki varlık, dördüncü yol, 4. seviye, konuşan kalp varlığı, sonsuzluğun yarısı. S harifini 8'in yarısına bağlayalım. 

8'de bir otoban gibi. 2x4. İçinde bir döngü ve sonsuzluk var. İki yarım gibi. Ancak bir yerde kesişiyor bu daireler. Kesiştiği yerden 90 derecelik bir ışın oluşturursak ne olur? Her döngünün ortasından fırlama şansımız olabilir. Nereye fırlayacağız? Güzel soru. Aşağıya yazalım. 

S+ee + ing

S+ee+r

S+ee+k

S+ee+n

Burada değişik bir şey var. Seek, Seen ve See. Seer dediğinde sözlük anlamlardan birine Peygamber diyor. O zaman, kapsüllerde ciddi bir şey var. Seek, bizi ifade ediyor? Seeker, arayıcı. Ne arıyoruz? Güzel bir soru daha. 

Seen, gören. Bu çabasız çaba. Ve gören yukarısı. Elmas, parlak, tertemiz zihin aracılığıyla görüyor. 

See=1 5 5 = 11 2

Seer= 1 5 5 9 = 20 2

Seek= 1 5 5 2 = 13 4

Seen= 1 5 5 5 = 16 7

S ve E konuyu yükseltebiliyor. Burada bırakalım.

Fusion ve Con+Fusion. Burası için ne demek istersiniz? Confusion anlamı karışıklık, karmaşa. Fusion ise bir araya getirme. Con burada bir şeyler yapmış gibi? CON 14 5, insan. İnsan işin içine girince karışıklık mı oluyor yani :) 

RE ACT ION RE PLAY RE S PONSE buraya bakalım. 

Clean ve Clear ne var burada? 

 

 

Gelişme amaçlı öğrenmek. Alma verme dengesindeki önemli bir başlık. Kabaladaki yaradana benzeme kavramı. İhsan etme. İhsan etme kaplarının gelişmesi. İnsanın yapacağı bir şey değildir. 

Neye bağlanıyorsan onunla rezone olmak. Bu güzel bir başlık. Yargılamayı da azaltır. Çünkü ahenk gelişmiştir. Belki de yargı hiç olmaz. 

Hava, elektriksel olarak şarj edilmiştir. Blavatsky üzerine harika bir toprak. O zaman aldığımız nefes nedir?

Tekrar eden şeyler nasıl programa alınıyor kompleks tarafından. O zaman tekrarda bir şey var. Bünye belli tekrarlı şeyleri otomatik yapmaya başlıyor. Tamam, neyi yapıyoruz o zaman?

Yoga Sutralara da bir başlık gerekiyor. Oradaki potansiyel, deneyim seviyesi ve bize ilham olması açısından eşsiz. İnisiye nerede olduğunu ne yaptığını neyin önünde neyin arkasında olduğunu nasıl bilebilir? Üstatların yolla ilgili söylediklerini, içinden geçtikleri yerleri tanımlayarak kendi konumunla ilgili fikirler alırsın. 

Patanjali keşfetmiş. Bedenleri ve yazmış. Şimdi bizde keşifteyiz ancak hangi gezgenin ne olduğunu, hangi renk olduğunu ve ne işe yaradığını bilmiyoruz. Nasıl olacak peki? Oturup entelektüel olarak tanımlayalım mı? Bunu yaparsak gezgenin oktavı geçmiş olabilir. Eğer yapmaya geldiğimiz iş buysa zaten onu yaparız. 

Yolla ilgili temel fikirleri bulmak bizi zenginleştirir.

Günün Soruları? Cevap gelirse yazın lütfen

Öğrenmenin bedeli ne olabilir?

Almanın bedeli ne olabilir?

Hep soru: Mutlu musunuz? Mutluluğunuz koşullara mı bağlı?

Hapishanelerde neden demir kullanılıyor?

İnsan kompleksi programlanabilir mi? Mekanik sistemlerimiz üzerinde şuursal uğraş ile, tabiki fiziksel uğraş da olacak, program oluşturabilir miyiz? 

Midenin insan kompleksindeki yeri ne olabilir? Mide ile sembolize edilen şeyler? 

Yazar, yukarıda nereye fırlayacağız diye soruyor. 

Günleri daha şuurlu ve bağlantıda yaşamak için, neleri izlememiz gerekiyor? 

Evvelsi gün, dün ve bugün iletişimde bir şeyler oldu. İletişemedik, maddeler düzgün gitmedi. Merkezleri düzgün kullanmadık. Bunu nereden gözledik? 

Ahenksizlik vardı, su gibi akmadı. Zihin devreye girdi, işleri zihinl ile çözmeye çalıştık. Olmadı, açıklamalar geldi. Bir şeyi ne kadar açıklamaya ihtiyacınız varsa o kadar eksik yapmışsınızdır ya da işin içinde benlikler vardır. 

Avni Onur'un kendisindeki bir şey miydi, kendisi ne demekse ? Yoksa yukarıdan bir şeyler miydi bilemiyorum. Bu sabah daha çok gezgensel bir akış gibi geldi. Ancak bu akışla dans edemedik. İlginç, gözlemeye devam.