Kurs Açıklaması

Öğrenecekleriniz

  • Teozofik Açılardan Astral Beden ve Astral Fenomenleri tanımak, günlük hayattaki karşılıklarını öğrenmek.

  • Astral ışığı keşfetmek ve astral ışığın yapısını anlamak. Astralde hangi seviyede olduğumuzu fark etmek ve bununla ilgili çalışmalar yapmak.

  • Düşük astral ışıktan korunmanın yollarını öğrenmek ve pratik uygulamalar yapmak.

  • Uyku ve rüya sürecini daha iyi anlamak ve bunları yönlendirmek. Astral bedeni uyku sırasında ilerletmek.

  • Enkarnasyonu, doğumu ve ölümü, astral varlıkları, rüyaları teozofik açıdan ele alıp kendimizi daha bilinçli hale getirmek.

  • Astral bedendeki çakraları, astral alemdeki varlıkları ve ölümden sonra astralde olanları öğrenmek ve astralde geçirilen süreyi değerlendirmek.

  • Astralden gelen izlenimleri doğru anlamak ve astral bedenin doğru gelişimini sağlamak ve böylelikle dengeli bir hayat elde etmek.

Astral Alem ve Astral fenomenler çalışması sizlere astral ışığın doğasını tanıtacaktır. Bunu yaparken çevirisini yaptığım Arthur E. Powell'in kitabından ve diğer teozofik kaynaklardan faydalanacağız. Kitap Hermes Yayınları tarafından basılmıştır ve kurs süresince baş ucu kitabı niteliğindedir. Arthur E. Powell'ın Astral Beden kitabından önce Eterik Beden kitabı bu konuda derinleşmek isteyenlerin ilk başlayacağı kitaptır. Hem teozofik alt yapıyı sağlar hem de insanın çok boyutlu dünyasıyla sizleri tanıştırır.

 

Kendini bilme yolundaki öğrenciler ve araştırmacılar olarak astral dünyaya olan ilginin giderek arttığını hepimiz fark ediyoruz.  Astral fenomenleri anlamak, astral dünyanın koşullarını, maddesini ve nasıl şekillendiğini anlamak bizler için hayati öneme sahip olduğundan dolayı böyle bir çalışmayı araştırmacılara, meraklı olanlara ve yolda ilerleyenler için hazırlamak istedim. İnsanın hedefi, astral dünyanın efendisi olup ateşin olduğu dünyaya yükselmektir. İsa’nın suyun üzerinde yürümesi, Musa’nın denizi ikiye yarıp ve karşı kıyıya çıkması gibi. Biz de, suyumuzun üzerinde yürümeliyiz. Astral Alem, su ile sembolize edebilir ve bizleri şartlandıran en önemli şeylerden birisi de şu anda duygularımızdır.

 

Kursumuz on bölümden oluşmaktadır ve astral alemin temel başlıklarına değinmektedir. İlk öğreneceğimiz şey, astral bedenin ne olduğu ve neden şu anda astral bedeni çalıştığımızdır. Sonra onun doğasını, renklerini, çakralarını öğrenip astral düzlemdeki insanları, insan dışı varlıkları öğreneceğiz. Daha sonra ölüm ve doğumu konuşup kursumuzu bitireceğiz.

 

Astral ışığın popüler bir konusu olan Astral Seyahat kursumuzda üzerinde durulacak bir konudur. Ancak yoldaki samimi öğrenci seyahat etmeyi, fenomen yaşamayı değil, kendini geliştirmeyi ve insanlığa hizmeti hedefler.

 

Kursu tamamlayanlar üç ay boyunca Işığın Mücevherleri grubunun çalışmalarına ücretsiz olarak katılma hakkı elde edeceklerdir. Işığın Mücevherleri grubu Teozofiyi, Agni Yogayı ve Raja Yogayı kısacası Eskimeyen Bilgeliği takip etmektedir.

 

Astral Alemi anlamak gelişim yolculuğunda ilerleyenler için çok önemli bir adımdır ve bu adımı birlikte atmaya sizleri davet ediyorum.

 

Kursumuzda görüşmek üzere.